Wybieg dla czworonożnych przyjaciół w Józefosławiu

Przy skrzyżowaniu ulic Cyraneczki i ulicy Wilanowskiej w Józefosławiu zostały zakończone prace przy zagospodarowaniu  nieużytku, który od lat straszył swa brzydotą i służył za niekontrolowaną, psią toaletę. Za sprawą radnych Katarzyny Krzyszkowskiej – Sut i Roberta Widza powstała idea uporządkowania centralnej części Józefosławia. Dzięki pozytywnej decyzji Starosty Powiatowego pana Wojciecha Ołdakowskiego (zarządcy tej działki) Gmina mogła wydzierżawić ten obszar i podjąć prace rewitalizacyjne uwzględniając funkcje retencyjne dla tego terenu.

Wytyczona została alejka przy której pojawiły się ławeczki, część wzdłuż kanałku Jeziorki wysypana została piaskiem i umieszczone zostały na niej zabawki dla piesków, natomiast część od strony chodnika zostanie obsadzona zielenią i trawą. Oczyszczony zostanie również fragment przy przepompowni, na którym straszą w tej chwili wyschnięte tuje.

Cieszymy się również, że Józefosław pięknieje i mieszkańcy tej miejscowości mają coraz więcej możliwości do spacerów i społecznej integracji.

fot. Piotr Malarski   fot.Piotr Malarski

teren dla psów03    słupek do sikania

teren dla psów01jpg     teren dla psów02

 

1 reply
  1. monia
    monia says:

    byłam. niestety więcej nie przyjdę. teren o dziwo nie ogrodzony. a ulice ruchliwe obok. i rzeka … bardzo niebezpieczne miejsce na zabawy z psem 🙁

    Odpowiedz

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *