Kiermasz Świąteczny w Piasecznie!

W niedzielę 11 grudnia wprowadzimy Państwa w świąteczny klimat podczas imprezy mikołajkowej połączonej ze wspólnym zapalaniem lampek na miejskiej choince.

Podobnie jak w zeszłym roku, sezon zimowy w Piasecznie rozpoczynamy Kiermaszem Śwchoinkaiątecznym na rynku miejskim. Kramy ze smakołykami oraz świątecznymi dekoracjami rozstawione będą w godz. 10.00–17.00. – O godzinie 13.00 pojawi się Święty Mikołaj, który będzie z nami aż do zakończenia imprezy. W tym czasie będą się też odbywać animacje świąteczne, koncerty oraz gry i warsztaty – informuje Łukasz Wyleziński, kierownik Biura Promocji i Informacji, które wspólnie z Centrum Kultury i Muzeum Regionalnym przygotowuje wydarzenie.

Podczas imprezy dzieci będą mogły zrobić sobie zdjęcie ze Świętym Mikołajem, bajkowymi postaciami czy na tle specjalnej fotościanki. Przewidziano też stanowisko pieczenia pierników z Panią Mikołajową, warsztaty pakowania świątecznych prezentów oraz grę miejską z atrakcyjnymi nagrodami. Na świątecznej scenie wystąpią lokalne zespoły i teatry, a całość poprowadzi Maciej Gąsiorek znany jako Krasnoludek Piksel z programu telewizyjnego Budzik.

Przybyłym tego dnia na rynek animatorzy będą rozdawać świąteczne gadżety i słodycze, będzie też można poczęstować się ciepłym barszczem oraz pierogami. Dodatkową atrakcją będzie Mini osada Psów Północy, w której będzie można zobaczyć, a nawet pogłaskać, czworonogi rasy malamut, wykorzystywane w psich zaprzęgach na dalekiej północy.

– Punktualnie o godzinie 16.00, przy wspólnym odliczaniu, odpalimy lampki na choince. Postaramy się, aby w tym roku towarzyszyły temu jeszcze bardziej spektakularne efekty pirotechniczne – obiecuje Łukasz Wyleziński.

Dziewięciometrowa choinka pojawia się na rynku od 2011 roku i dzielnie zastępuje w sezonie zimowym popularną fontannę, przynosząc wiele radości w okresie zimowym.

źródło BPiI UMiG Piaseczno

fot.Piotr Michalski

Ursynowskie Mikołajki 2016 – po sąsiedzku

Serdecznie zapraszamy najmłodszych mieszkańców naszej dzielnicy na Ursynowskie Mikołajki 2016, które odbędą się w niedzielę 4 grudnia br. w godzinach 11:00-16:00 w Hali Arena Ursynów przy ul. Pileckiego 122.

Na dzieci czeka moc atrakcji m.in.:
– Spotkanie ze Św. Mikołajem
– Występ iluzjonisty, pokaz klauna
– Teatrzyk dla Dzieci
– Pokazy i warsztaty breakdance oraz football freestyle
– Koncert kolęd i kolędowe karaoke
– Punkty malowania twarzy, gry, konkursy, dmuchańce oraz warsztaty plastyczne
– Strefa sportowa
– Słodki poczęstunek i drobny prezent dla każdego dziecka (Uwaga! Liczba prezentów i poczęstunków dla dzieci ograniczona. Decyduje kolejność przybycia na Mikołajki)

oraz wiele, wiele innych…

Podczas tegorocznych Ursynowskich Mikołajek swoje stoisko będzie miała Fundacja Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa. Będzie można wesprzeć hospicjum kupując wyjątkowe cegiełki, przygotowane przez wolontariuszy – mieszkańców Ursynowa.

urs_mikolajki_2016

Jakie Centrum Piaseczna?

Wielu z nas chciałoby, aby centrum Piaseczna „lśniło” na całą gminę. Przełom już nastąpił – każdy kto odwiedziłby Piaseczno po kilku latach nieobecności byłby zdumiony metamorfozą Placu Piłsudskiego. Nagle okazało, że Piaseczno posiada centrum, gdzie można przyjść na spacer, posiedzieć przy fontannie i posłuchać koncertu. Na przykładzie tego miejsca widać, jak przestrzeń publiczna może zmienić charakter miasta i przyciągnąć mieszkańców.

Jedna jaskółka wiosny nie czyni

Nie wiem czy wszyscy mieszkańcy, ale ja na pewno chciałbym więcej. Modernizacja Placu Piłsudskiego jest pierwszym krokiem. W koncepcji rozwoju miasta i gminy, którą jakiś czas temu wykonali specjaliści z holenderskiej firmy ARUP, centrum miasta miało się rozciągać się na 3 place: Piłsudskiego, Kisiela i przy Nadarzyńskiej. Śmiałe koncepcje Holendrów są jednak odłożone na półkę, bo postulują zamknięcie centrum dla ruchu samochodowego, co wywołuje sporo kontrowersji. centrum-pias

Wróćmy więc „na ziemię”, gdzie mamy obecnie przebudowę przepustów Kanału Perełki pod Skwerem Kisiela. Ze względu bezpieczeństwa przeciwpowodziowego trzeba wymienić te przepusty i rozkopać większość część skweru, więc niejako „przy okazji” porządkuje się jego wygląd. Myśląc o centrum Piaseczna, warto byłoby teraz połączyć te dwa place tak, by stały się spójną przestrzenią publiczną. Należałoby zmienić nawierzchnię jezdni ul. Kościuszki, zlikwidować krawężniki – dopasować charakter tego fragmentu ulicy do Placu Piłsudskiego. Wtedy można „oddać” tę przestrzeń pieszym. Idealnie byłoby przeprowadzić taką zmianę do ul. Chyliczkowskiej do ulicy Nadarzyńskiej. Wtedy można już mówić o centrum, po którym można spacerować, zatrzymać się w jednym miejscu, potem przejść dalej. Na takiej przestrzeni można byłoby ograniczyć ruch samochodowy – np. w weekendy. To byłaby kolejna zachęta dla mieszkańców, aby „wylegli” na ulicę. Oczywiście zmniejszyłaby się ilość miejsc parkingowych, ale czy żeby dostać się do centrum, trzeba w sam środek tego centrum wjechać? Wokół są parkingi i ulica Wojska Polskiego, która ruch samochodowy może spokojnie przejąć, szczególnie właśnie w weekendy. Poza tym szykują się zmiany na skrzyżowaniu Armii Krajowej z Chyliczkowską, która znów stanie się ulicą dwukierunkową, tak jak kiedyś, co odciąży ścisłe centrum od samochodów. Takie działania wpisałyby się w światową tendencję oddawania centrów miast ich mieszkańcom. Dzisiaj, nam w Polsce, wydaje się, że samochody są niezastąpione i najważniejsze, gdy tymczasem doświadczenia wielu miast zachodnich temu przeczy.

Trwają też prace nad projektem „Traktu nad Perełką”, czyli osi spacerowej wzdłuż Kanału Perełki, rewitalizowany jest obecnie Park Miejski. Razem ze zmianami na ulicy Kościuszki tworzyłoby to spójną koncepcję zagospodarowania przestrzeni publicznej.

centrum-piaseczna1Czas architektów

Wiadomo, że lubimy podziwiać piękną architekturę, a szpetota nas odrzuca. Niestety patrząc na wschodnią i północną pierzeję placu Piłsudskiego, raczej przeżywamy to drugie. Budynki przy Placu Piłsudskiego 3 i 4 oraz Warszawskiej 2 i 2a są własnością gminy. Nadają się do rozbiórki i urzędnicy szukają już miejsca na przeniesienie lokatorów. To niepowtarzalna szansa, aby spójnie i harmonijnie ukształtować tę część placu. Organizując konkurs architektoniczny moglibyśmy zebrać różne propozycje, spośród których wybralibyśmy jakąś „perełkę”.

Gmina stała się także właścicielem budynku znanego jako „Rzemieślnik”, na północno – wschodnim rogu placu. Wkrótce ma zostać wyłoniony projektant, który ma zaproponować przystosowanie tego budynku do potrzeb urzędu. Trzeba wykorzystać i tę okazję do zmiany architektonicznego oblicza centrum. Jestem przekonany, że architekci są w stanie przeprojektować nie tylko rozkład pomieszczeń wewnątrz budynku, ale również elewację. Gmina ma to realny wpływ. Konstancin-Jeziorna buduje swój nowoczesny ratusz, a Piaseczno ma to szczęście, że budynek urzędu może wyznaczyć standardy przemian w architekturze całego centrum. Zróbmy to dla nas i następnych pokoleń.

W sprawie reklam na płotach

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej radni podjęli uchwałę o przystąpieniu do stworzenia kodeksu małej architektury. Coś się zacznie więc dziać także w tym zakresie.

Czy taka wizja to utopia, czy pożądany scenariusz zmian? Ciekawe jaka jest Państwa opinia.

Robert Widz

Radny Rady Miejskiej w Piasecznie

Darmowe badania dla mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna

Zapraszamy mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna na bezpłatne badania w zakresie schorzeń wzroku oraz profilaktyki i wczesnej diagnostyki nowotworów skóry. Można wykryć groźne i uciążliwe choroby czy uniknąć trudnego leczenia.

 Badania w ramach profilaktyki schorzeń wzroku

Program profilaktyki schorzeń wzroku, ze szczególnym uwzględnieniem jaskry i zaćmy dla stałych mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna, którzy ukończyli 50. rok życia, będzie realizowany w następujących placówkach:

Centrum Zdrowia Adam Muszyński Sp. J
ul. Pułaskiego 20B; 05-520 Konstancin-Jeziorna, tel.: 537 022 222
Badania 2 grudnia (piątek) w godz. 13.30-18.00.

Specjalistyczna Praktyka Lekarska Beata Bachurska
ul. Prusa 6, 05-520 Konstancin-Jeziorna, tel. 0 22 754 63 47
Badania w poniedziałki, wtorki, czwartki w godz. 10.00-18.00, środy i piątki w godz. 16.00-18.00.

Przychodnia Konstancin
05-520 Konstancin-Jeziorna ul. Warszawska 22 tel. 22 380 70 60, 666 079 426
Terminy wizyt będą wyznaczane pacjentom  po wcześniejszym umówieniu telefonicznym bądź osobistym
 

Badania skóry i wczesna diagnostyka nowotworów

Program profilaktyki i wczesnej diagnostyki nowotworów  skóry, ze szczególnym uwzględnieniem czerniaka,  dla stałych mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna, którzy ukończyli 18. rok życia, będzie realizowany w następujących placówkach:

Centrum Zdrowia Adam Muszyński Sp. J
ul. Pułaskiego 20 B, 05-520 Konstancin-Jeziorna, tel. 537-022-222
Badania 26 listopada (sobota) godz. w godz. 9.00-11.00.

Przychodnia Konstancin
05-520 Konstancin-Jeziorna, ul. Warszawska 22 tel. 22 380-70-60, 666-079-426,
Terminy wizyt będą wyznaczane pacjentom  po wcześniejszym umówieniu telefonicznym bądź osobistym.

Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej:

Przychodnia Rejonowa Nr 1
05-510 Konstancin-Jeziorna, ul. Warecka 15 A tel. 22 756-46-93
Badanie 1 grudnia (czwartek) w godz. 8.00-17.00 oraz 2 grudnia (piątek) godz. 8.00-17.00.

Przychodnia Rejonowa Nr 2
05-520 Konstancin-Jeziorna, ul. Pocztowa 6, tel. 22 756-43-09
Badanie 1 grudnia (czwartek) w godz. 8.00-17.00 oraz 2 grudnia (piątek) godz. 8.00-17.00.

Wiejski Ośrodek Zdrowia w Opaczy
tel. 22 754-31-70
Badanie 1 grudnia (czwartek) w godz. 8.00-17.00 oraz 2 grudnia (piątek) godz. 8.00-17.00.

Wiejski Ośrodek Zdrowia w Słomczynie
tel. 22 754-43-61
Badanie 1 grudnia (czwartek) w godz. 8.00-17.00 oraz 2 grudnia (piątek) godz. 8.00-17.00.

Godziny wizyt w placówkach Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej proszę uzgadniać wcześniej telefonicznie lub osobiście.

źródło:Wydział Promocji i Współpracy Zagranicznej Gminy Konstancin Jeziorna

Koncert Tablao Flamenco w Lesznowoli!

W najbliższą niedzielę o godz. 19:00 odbędzie się wyjątkowy koncert flamenco.

Organizatorem jest Sollares oraz Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli.
Bilety są do kupienia w filiach GOK.

Zainteresowanych zapraszam do rezerwowania biletów bezpośrednio w Józefosławiu na ul. Wilanowskiej 19 lub poprzez

e-mail: jolanta@sollares.pl
tel.: +48 723 333 345

sollares-flamenco-mailing

Trudna sztuka musicalu

Ile lat jesteś już dyrektorem?

Zacząłem w Radomiu w 1991 roku. W 1998 wygrałem konkurs na dyrektora Teatru Muzycznego Roma. Kiedy zaczynałem w Warszawie, to znajomi i przyjaciele mówili: “Zostaw ten teatr! Bo tu się nic nie udaje. To jest stajnia Augiasza. Tu nic nie można zrobić. Po trzech miesiącach zobaczysz – Ciebie nie będzie!” Początki tutaj były bardzo trudne.

Pamiętam, że kiedy w Radomiu ogłosiłeś, że zrobisz musical, sporo osób nabiło sobie siniaków od pukania się w głowę. Jak to się stało, że potrafiłeś być tak uparty?

Zrobiłem wiele spektakli muzycznych zanim przyszedłem do Radomia, w różnych miastach. Chociaż zaczynałem od klasycznego dramatu – od sztuki Czechowa “Wiśniowy sad” w Płocku.

A czy pukali się w czoło? Pukali się generalnie w czoło jak zostałem dyrektorem w Radomiu (śmiech). Były inne czasy, wolność, Balcerowicz, wolny rynek, skończyły się pieniądze na teatr. Trzeba było przeprowadzić restrukturyzację. Nie miałem nic do stracenia. Jeżeli chciałem robić teatr jaki sobie wymarzyłem, musiałem bez względu na wszystko, doprowadzić do takiego kształtu teatru w jakim by funkcjonował w nowych warunkach ekonomicznych. Musical „Józef i cudowny płaszcz w technikolorze”    ( pierwszy musical, jaki W. Kępczyński zrealizował jeszcze w Radomiu – red

Fot.Wojciech Artyniew/Se/East News Materiały prasowe Teatr Muzyczny Roma

Fot.Wojciech Artyniew/Se/East News
Materiały prasowe Teatr Muzyczny Roma

.) odniósł wielki sukces. Świetnie się wpasował w nową sytuację.

Kiedy objąłeś ROMĘ nie było łatwo zmienić operetkę w teatr musicalowy. Po jakim czasie mogłeś sobie powiedzieć, że się udało?

Myślę, że po 5 latach. Zaczęliśmy od Crazy for You Georga Gershwina, który był takim pomostem pomiędzy musicalem i operetką. Oprócz aktorów, którzy wygrali casting brał w nim udział zespół, który tutaj zastałem. Jak wiesz doskonale, śpiewanie w szkołach było zawsze traktowane po macoszemu, trudno było znaleźć osobę, która – choćby tak jak Ty – łączy talent wokalny z dramatycznym. Już casting do Józefa pokazał, że jest rynek, że trochę takich aktorów jednak jest. Zresztą muszę Ci powiedzieć, że muzyk polecony przez Ciebie, który był współautorem tego sukcesu to Maciej Pawłowski, dyrygent i artysta skupiający wokół siebie niesamowitych śpiewaków i muzyków.

 Musical to sztuka dla najlepszych. Ten amerykański zachwyca poziomem wykonawstwa, multitalentami wokalno-taneczno-aktorskimi. Jak to wygląda w Polsce?

Musiałem stworzyć zespół musicalowy. Nie było łatwo, przekształcenie teatru operetkowego w nowoczesny teatr muzyczny graniczyło z cudem. Jakoś te trudności przeżyłem, a kolejne premiery przynosiły sukcesy jak Koty lub Taniec Wampirów. W swoich planach i strategii uwzględniłem, że gram spektakl od 300 do 400 razy. Upiora w Operze wystawiliśmy 650 razy w Warszawie i 100 razy w Białymstoku, a wszystko przebiła Mamma Mia, która okazała się nadzwyczajnym sukcesem. Zobaczyło ją już 400 tysięcy widzów!

Musical nie znosi bylejakości, każdy teatr, na który nie ma środków, który angażuje nieśpiewających aktorów, nie ma pieniędzy na kostiumy itd. musi się roztrzaskać, nie ma szans na istnienie. Musical wymaga perfekcyjnych głosów, gry aktorskiej, niesamowitej scenografii, włącznie z efektami typu lądujący helikopter, padający deszcz, spadający żyrandol. Poprzeczka naprawdę wisi wysoko.

Jakie masz teatralne marzenie?

W tej chwili przygotowujemy polski musical pt. Piloci i myślę, że to będzie uhonorowanie mojej twórczości, zwłaszcza, że libretto oparte jest na historii z życia mojej rodziny. Tematem jest miłość aktorki przedwojennego kabaretu Niny do Jana absolwenta szkoły lotniczej w Dęblinie. Wojna ich rozdziela. Ona zostaje w Warszawie, on rusza z kolegami do Anglii na wojnę. Efekty będzie robić firma Platige Image, która robiła grę Wiedźmin. Jeśli udaliby się Piloci, to może wystartujemy z kolejną pozycją napisaną przez nas. I wciąż jest jeszcze wiele tytułów musicalowych, które w wersji non-replica chciałbym zaprezentować widzom Romy.

Dziękuję za rozmowę i bardzo się cieszę, że mogę przy tej okazji zaprosić mieszkańców Józefosławia i okolic na spotkanie autorskie, którego będziesz gościem do Klubu Kultury w Józefosławiu 26 listopada na godz. 17.00.

Z Wojciechem Kępczyńskim dyrektorem Teatru Roma

rozmawiała Katarzyna Krzyszkowska -Sut

Garmin Iron Triathlon 2017! Zapisy od 14.11.2016!

W przyszłym roku już po raz piąty triathloniści będą mogli wziąć udział w cyklu Garmin Iron Triathlon, który corocznie przyciąga tysiące zawodników z całej Polski. Organizatorzy potwierdzili terminy i lokalizacje przyszłorocznych edycji. Inauguracja cyklu będzie miała miejsce 21 maja 2017 r. w Piasecznie. Następnie zawodnicy będą ścigać się w Ślesinie (04.06.2017), Elblągu (18.06.2017) i Stężycy (02.07.2017). Wielki finał cyklu odbędzie się 16 lipca 2017 r. w Płocku, który zadebiutuje w ramach Garmin Iron Triathlon.

fot.Pawel Naskrent/Maratomania.pl

Zawodnicy, podobnie jak w poprzednich latach, będą rywalizować na jednym z dwóch dystansów: 1/4 IM, czyli 0,95 km pływania, 45 km jazdy na rowerze, 10,55 km biegania oraz o połowę krótszym 1/8 IM (0,475-22,5-5,275). W przyszłym roku będzie możliwość wystartowania w sztafecie, w której jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie. W sztafecie będzie można wystartować zarówno na dystansie 1/8 IM, a nie tylko na ćwiartce jak miało to miejsce w latach poprzednich. Najmłodsi tradycyjnie będą mogli wziąć udział w zawodach biegowych Garmin Kids, na jednym z trzech dystansów: 200 m, 500 m oraz 1000 m.

fot.Patrycja Pietrzak/Maratomania.pl

“Cieszymy się, że po raz kolejny możemy zorganizować cykl Garmin Iron Triathlon. Rosnąca z roku na rok frekwencja pokazuje, że jest zapotrzebowanie na tego typy imprezy. W przyszłym roku możemy zaoferować naszym zawodnikom łącznie cztery tysiące pakietów startowych, co czyni nasz cykl jednym z największych w kraju” – powiedział Filip Szołowski, organizator z Labosport Polska.

Garmin Iron Triathlon rozpocznie się zawodami w Piasecznie (21.05.2017), które rokrocznie przyciągają setki zawodników. Miejsca na tę edycję rozchodzą się w ciągu kilku godzin od momentu uruchomienia zapisów. Następnie triathloniści będą zmagać się z trasami w Ślesinie (04.06.2017), gdzie paść może niejedna życiówka. Ślesin słynie z szybkich tras. Trzecia edycja odbędzie się w Elblągu (18.06.2017), który w przyszłym roku zastąpi Radków. Zeszłoroczny sukces elbląskich zawodów pokazał duży potencjał tego miejsca. Niesamowita atmosfera elbląskiej starówki, tysiące kibiców na niezwykle widowiskowej trasie, doskonały i szybki asfalt, to z pewnością wizytówka tego miasta.

fot.Pawel Naskrent/Maratomania.pl

„Na zawody triathlonowe w Radkowie mamy nowy pomysł, taki, który jest adekwatny do terenu, widoków oraz poziomu trudności tras w tej miejscowości. Góry Stołowe są przepiękne, myślę tu zarówno o trasach kolarskich, czy szlakach turystycznych. Chcemy to wszystko wykorzystać w stu procentach i zrobić triathlon górski z prawdziwego zdarzenia, jakiego w Polsce jeszcze nie było. O szczegółach górskiego wyzwania będziemy informować na naszych stronach, ale pewne jest, że zawodnicy już 9 lipca 2017 r. będą mieli do wyboru jeden z trzech dystansów: 1/8, 1/4 i 1/2 IM.” – mówi organizator.

W przepięknie położonej Stężycy, w sercu Kaszub, odbędzie się czwarta impreza w ramach serii (02.07.2017). Podczas tej edycji poza tradycyjnymi sztafetami, zostaną również rozegrane Firmowe Mistrzostwa Sztafet. Wielki finał Garmin Iron Triathlon będzie miał miejsce w Płocku (16.07.2016) i to właśnie tam dowiemy się, kto odjedzie nowym samochodem ufundowanym przez naszego sponsora! Aby uczestniczyć w konkursie z nagrodą główną wystarczy ukończyć cztery starty na dystansie 1/4IM lub na dystansie 1/8IM z cyklu GARMIN Iron Triathlon 2016 i osobiście stawić się na finale w Płocku.

git2016_sezon2017-3

“Rywalizacja sztafet firmowych, którą proponujemy w tym roku w Stężycy, jest świetnym pomysłem na wspólne spędzenie czasu swoich pracowników. Bliskość Stężycy od Trójmiasta, sprawia, że jest to idealne miejsce na wyjazd integracyjny połączony z dobrą zabawą i aktywnością fizyczną. Jestem przekonany, że Firmowe Mistrzostwa Sztafet na stałe wpiszą się w nasz kalendarz imprez. Płock natomiast idealnie nadaje się na finał cyklu. Doskonała baza noclegowa, szybki dojazd z największych polskich miast, a także trasy z widokami zapierającymi dech w piersiach, to tylko niektóre atuty naszego beniaminka” – dodaje Szołowski.

Do klasyfikacji generalnej cyklu będą liczyły się cztery najlepsze ćwiartki lub cztery najlepsze starty na dystansie 1/8 IM. Główną klasyfikacją generalną cyklu Garmin Iron Triathlon na dystansie 1/4 IM i na dystansie 1/8 IM będzie „Battle of the sexes”, czyli bitwa płci (połączona klasyfikacja kobiet i mężczyzn). W kategoriach wiekowych zostanie przeprowadzona standardowa klasyfikacja generalna całego cyklu wg grup wiekowych. Ponadto przewidziana jest również klasyfikacja generalna całego cyklu wśród Team’ów, w której liczy się czas czterech najlepszych zawodników z danego klubu na każdym z etapów wchodzącym w skład cyklu GIT. Dodatkowo każdy kolejny mężczyzna, z tej drużyny pomniejsza czas łączny swojego klubu o 1 minutę, natomiast każda kolejna kobieta pomniejsza czas łączny o 2 minuty. Dzięki takiemu rozwiązaniu organizatorzy stawiają nie tylko na wysoki poziom sportowy, ale również na ilość zawodników w drużynie!

Zapisy na cały cykl, jak i na pojedyncze imprezy w ramach Garmin Iron Triathlon uruchomione zostaną w poniedziałek 14 listopada o godzinie 12:00 na oficjalnej stroniewww.irontriathlon.pl. Wszyscy zawodnicy, którzy zapiszą się na więcej niż jedną imprezę wchodzącą w skład cyklu GIT otrzymają rabaty, które zostaną automatycznie naliczone przez system zapisów.

Lokalna firma wspiera julianowskie przedszkole!

Z okazji 24 urodzin, korporacja TechnoNICOL wsparła najmłodszych z julianowskiego przedszkola interaktywnym prezentem.

technonicol-magiczny-dywan-wre%cc%a8czenie-urodziny-korporacji2TechnoNICOL w tym roku rozpoczyna celebrowanie 24. rocznicy powstania firmy. Od samego początku kluczową częścią filozofii działania firmy była troska o lokalne środowiska oraz żyjące w nich społeczności.

TechnoNICOL wspierał wiele inicjatyw, które stawiały sobie za zadanie polepszenie jakości życia zwykłych ludzi. Szczególną wagę przykładano do pomocy osobom najbardziej bezbronnym, czyli dzieciom. Kolejne urodziny firmy stały się doskonałą okazją do obdarowania przedstawiciela lokalnych społeczności podarunkiem, dzięki któremu jedno z julianowskich przedszkoli będzie mogło stworzyć nowoczesny i interaktywny program nauczania języka angielskiego. Firma bowiem wspiera inicjatywy mające na celu pomoc osobom z niepełnosprawnościami, wraz z Fundacją Polska Bez Barier chce zmieniać podejście do projektowania, tak by przestrzenie publiczne dostępne były dla wszystkich.

Firma TechnoNICOL działa w Piasecznie i dlatego ważne jest dla niej by realnie pomóc lokalnej społeczności, naturalną technonicol-magiczny-dywan-wre%cc%a8czenie-urodziny-korporacji6konsekwencją kierunku działań korporacji było przedszkole integracyjne. TechnoNICOL sfinansował, poprzez Fundację Rozwoju Dziecka, zakup Magicznego Dywanu dla Publicznego Przedszkola Nr 1. W skład placówki wchodzą oddziały integracyjne dla dzieci częściowo niepełnosprawnych. Magiczny Dywan to zintegrowane rozwiązanie, w którego skład wchodzą projektor, komputer, tablica interaktywna oraz czujniki ruchu. Dzięki niemu możliwe jest połączenie nauki z zabawą, a także rozwój koordynacji wzrokowej-ruchowej. Warto podkreślić, że TechnoNICOL zdecydował, że podarowany placówce zestaw został dodatkowo poszerzony o Pakiet rewalidacyjny, który został opracowany we współpracy z ośrodkami rehabilitacyjno-edukacyjnymi. Dzięki temu gry i zabawy mogą spełniać funkcje nie tylko edukacyjne, ale i rehabilitacyjne. Pakiet charakteryzuje się bardziej wyrazistymi kolorami, zmniejszoną ilością obiektów poruszających się na planszy i jasnymi tłami. Dlatego gry, wchodzące w jego skład, są bardziej przystępne w odbiorze dla dzieci o różnych stopniach dysfunkcji.

technonicol-magiczny-dywan-wre%cc%a8czenie-urodziny-korporacji5Dyrektor Zarządzający TechnoNICOL, Pan Dariusz Bluj, podczas wręczania tego nowoczesnego urządzenia powiedział: „Jestem niezmiernie dumny, że po raz kolejny, tym razem w ramach Dnia Urodzin Korporacji TechnoNICOL, mogliśmy wesprzeć lokalną społeczność. Nasza firma od samego początku stawia sobie za zadanie nie tylko dostarczanie możliwie najlepszych produktów, ale i także budowanie silnych więzi ze społecznościami, w których działamy. Wierzymy, że dzięki temu, choć w niewielkim stopniu, możemy stworzyć lepszą przyszłość – w tym wypadku dla najmłodszych i jednocześnie wnieść radość spełniając marzenie o magicznym dywanie. ”

źródło: informacje prasowe

TechnoNIKOL

Smaczna Biblioteka

Szanowni Państwo,

W ramach projektu „Zdrowa mama, zdrowe dziecko” realizowanego w Bibliotece powstał e-book „Apetycznie w Bibliotece w Józefosławiu”. Zebrano w nim przepisy zdrowych posiłków przygotowywanych w czasie warsztatów i pokazów kulinarnych. Projekt był realizowany w ramach konkursu grantowego, edukacyjnego programu „1000 pierwszych dni dla zdrowia”.

Pod linkiem poniżej można pobrać e-book :
http://biblioteka-piaseczno.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1550:apetycznie-w-bibliotece-ebook-podsumowujcy-projekt&catid=66:zdrowa-mama-zdrowe-dziecko&Itemid=134

Można również pod linkiem poniżej obejrzeć spotu filmowego podsumowującego projekt „Zdrowa mama, zdrowe dziecko” :
http://biblioteka-piaseczno.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1540:zdrowa-mama-zdrowe-dziecko&catid=66:zdrowa-mama-zdrowe-dziecko&Itemid=134

Zapraszamy w przyszłości do udziału w wydarzeniach biblioteki w Józefosławiu!

Tydzień Seniora na Ursynowie

Serdecznie zapraszamy seniorów naszej dzielnicy i nie tylko na cykl koncertów, pzrzut-ekranu-2016-11-08-o-21-42-05okazów filmowych i spektakli teatralnych przygotowanych przez Urząd Dzielnicy Ursynów z okazji „Tygodnia Seniora na Ursynowie”, który odbędzie się w dniach 14 – 20 listopada br. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny – po odebraniu bezpłatnych kart wstępu.
„Tydzień Seniora na Ursynowie to cykl wydarzeń, którego organizację rozpoczęliśmy w obecnej kadencji samorządu, stanowiący odpowiedź na realne zapotrzebowanie ze strony starszych mieszkańców naszej dzielnicy. Są to koncerty, spektakle i pokazy, które mam nadzieję  tak jak w zeszłym roku zyskają akceptację ursynowian. Miłą niespodzianką jest także to, że podczas jednego z koncertów wystąpi mieszkanka Ursynowa Stanisława Celińska” – zachęca burmistrz Ursynowa Robert Kempa.

Zestawienie informacji o wydarzeniach w ramach „Tygodnia Seniora na Ursynowie” oraz informacje o bezpłatnych kartach wstępu dostępne  http://ursynow.pl/tydzien-seniora-na-ursynowie/

źródło: Wydział Komunikacji Społecznej dla Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy