Nightskating w Piasecznie

W sobotę, 30 kwietnia rozpoczął się cykl wieczornych przejazdów rolkarzy ulicami Piaseczna.

Nightskating to nocny przejazd rolkarzy ulicami miasta, pozwalający spojrzeć na miasto z innej perspektywy i odmieniający na chwilę jego ulice w wesołą i bezpieczną przestrzeń. Jest to znakomita okazja dla mieszkańców, aby na chwile oderwać się od codziennych zajęć i wspólnie czerpać radość z tej formy rekreacji. Udział w imprezie jest bezpłatny, bez rejestracji i innych komplikacji – sama zabawa. Tempo przejazdu jest dostosowane do możliwości słabszych uczestników, jednak wymagana jest umiejętność hamowania i swobodnej jazdy na rolkach. Na trasie obecne jest nagłośnienie z muzyką i organizowane są dodatkowe atrakcje oraz konkursy.

Sporty wrotkarskie i rolkarskie zdobywają coraz większą popularność, jednak brakuje odpowiedniej infrastruktury do ich uprawiania na co dzień. Skateparki budowane są głównie z myślą o deskorolkach, tory do jazdy szybkiej, boiska do hokeja na rolkach to wciąż unikatowe obiekty w swojej okolicy. Drogi i chodniki w miastach nie są przyjazne dla początkujących rolkarzy, a polskie prawo o ruchu drogowym nawet nie uwzględnia takiej formy przemieszczania się.

Odpowiedzią na to, są organizowane na ulicach miast przejazdy ‘Nightskating’ – w godzinach wieczornych, kiedy nie powodują dużych utrudnień w ruchu i stanowią znakomitą alternatywę dla wieczornych seriali, umożliwiają wspólną i bezpieczną jazdę po mieście.

Dzięki zgromadzeniu jak największej liczby uczestników, organizator chce osiągnąć kilka istotnych dlaslalom1 wszystkich rolkarzy celów:

 1. umożliwienie wszystkim uczestnikom bezpiecznego przejazdu na rolkach po wyznaczonej trasie;
 2. promowanie sportów wrotkarskich;
 3. promowanie rolek jako jednego ze środków transportu w mieście;
 4. edukacja dotycząca bezpiecznej jazdy na rolkach;
 5. zwrócenie uwagi na obecność rolkarzy i ich potrzeby (np. odpowiednia nawierzchnia i obiekty do jazdy czy uchwalenie przepisów regulujących status rolkarza na drogach);
 6. znakomita zabawa uczestników.

Harmonogram przejazdów:

 • 29 maja
 • 26 czerwca
 • 6 sierpnia
 • 10 września

Więcej informacji na stronie: https://www.facebook.com/Nightskating.Piaseczno/?fref=ts

źródło: http://piaseczno.eu/index.php?mnu=91&id=10096

oraz http://www.nightskating.org.pl/

 

 

Ruszyły zapisy na 3 Bieg Józefosławia i Julianowa!

Ruszają zapisy na 3 Bieg Uliczny Józefosławia i Julianowa, organizowany przez stowarzyszenie Pomysł na Józefosław przy udziale gminy Piaseczno. W tym roku, dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Kondycja, nasz bieg staje się jedną z głównych biegowych imprez w całej gminie.Trasa Biegu_final

Impreza odbędzie w niedzielę 12 czerwca na terenie Politechniki Warszawskiej przy ul. Ogrodowej 2, w godzinach 13.00 – 20.00. Podobnie jak w ubiegłym roku, biegom towarzyszyć będzie sporo atrakcji, zapewnianych przez licznych wystawców i animatorów.

Biegi dzieci na dystansach 400 i 800 m rozpoczną się o godz. 15.00, bieg główny na dystansie 5 km rozpocznie się o godz. 16.15. Kulminacyjnym punktem imprezy będzie występ Tobiasza Staniszewskiego, finalisty konkursu Voice of Poland, zapewniony przez Centrum Kultury. Jeżeli ktoś nie zna tego artysty, to trzeba koniecznie zajrzeć do YT. Czeka nas wielkie granie i śpiewanie!

Linki do regulaminu i rejestracji znajdują się na stronie www.kondycja.com.pl  i na naszym portalu. W tym roku zwiększyliśmy limity uczestników dla dzieci: 5-10 lat i 11-14 lat, dziewczynki i chłopcy po 50 dzieci, razem 200 młodych biegaczy. Natomiast limit uczestników biegu głównego to 300 biegaczy. Kolejny medal do kolekcji wygląda wspaniale, lepiej więc śpieszyć się z rejestracją.

Opłata startowa wynosi 40 zł jeśli zostanie wniesiona do 31 maja, przy czym opłatę można wnieść kartą płatniczą w trakcie rejestracji – to też duże udogodnienie. Potem opłaty odpowiednio rosną. Opłata dla dzieci wynosi 10 zł, a każde dziecko otrzyma również pamiątkowy medal. Należy się zapoznać z regulaminem, gdyż obowiązują limity w terminach rejestracji.

Zapisz się już dziś oraz przygotuj kocyk i leżak, by spędzić kilka godzin wśród mieszkańców i sympatyków Józefosławia i Julianowa.

 

Tulipomania

tulipKwiecień wita nas eksplozją barw i kształtów roślin cebulowych, wśród których niewątpliwym liderem jest tulipan. Do Europy przybył z Azji Środkowej w XVI wieku i szybko stał się rośliną bardzo poszukiwaną. Szaleństwo z tym związane nazwano tulipomanią – cebulami tulipanów handlowano tak jak każdym innym rzadkim towarem, przy zastosowaniu wszelkich reguł giełdowych. Aby zdobyć jedną cebulę poszukiwanej odmiany zastawiano domy, sprzedawano majątki i firmy. Sytuacja uległa zmianie w 1634-37 roku, gdy pociągnęło to za sobą bankructwa. Ceny zaczęły spadać, a roślina upowszechniła się tracąc na prestiżu. Trzeba wiedzieć, że europejską stolicą tych roślin stała się Holandia.

Określenie tulipomania bywa niekiedy używane przez ekonomistów do określenia nagłej „gorączki” zakupowej lub „bańki spekulacyjnej”.

Od tego czasu powstało mnóstwo odmian o niezliczonej liczbie kolorów, kształtów, o różnej budowie kwiatów. Pamiętajmy o tym, że cebule tulipanów sadzimy do gruntu jesienią, a po przekwitnieniu ucinamy zwiędłe kwiaty, aby część podziemna się wzmocniła. Cebule pozostawione w tym samym miejscu stają się coraz drobniejsze, a w końcu zamierają. Dlatego ja swoje wykopuję i wysadzam ponownie tylko te największe, które mają szansę zakwitnąć. No i dokupuję następne. Aby dłużej cieszyć się urokiem tulipanów wybieram różne odmiany, często te o pełnej budowie kwiatów (są trwalsze) oraz staram się unikać miejsc o południowej wystawie, wybieram miejsca słoneczne ale chłodniejsze.

tulipanSzczególnie wdzięczne są odmiany botaniczne tulipanów. Są dosyć niepozorne – niskie i dużo mniejsze od odmian hodowlanych, ale doskonale radzą sobie z brakiem pielęgnacji i bezpośrednim towarzystwem roślin ekspansywnych. Nie trzeba ich co roku wykopywać, a nawet same się rozsiewają w ogrodzie.

Największe wrażenie robią sadzone w dużych grupach np. w parkach, gdzie podkreślają ich naturalistyczny charakter. Warto pojechać wiosną do Holandii, aby w ogrodach Keukenhof zobaczyć łany kwitnących roślin cebulowych. Tutaj na powierzchni 32 hektarów jest sadzonych co roku 7 milionów cebul: narcyzów, szafirków, hiacyntów i oczywiście tulipanów. Sadzone są w różnych zestawieniach kolorystycznych, tworząc niezapomniane kompozycje. Od końca marca do połowy maja, to miejsce jest podziwiane przez prawie milion zwiedzających. Wiosną, to w Holandii atrakcja nr 1.

W polskich miastach również coraz częściej są robione duże nasadzenia z tulipanów. Posadzone przy ulicach, placach czy w parkach wprowadzają nas w wiosenny nastrój.

Joanna Widaj

acrocona.pl

 

Leksykon nowoczesnej motoryzacji – ubezpieczenia

Metoda wyliczania składek w ubezpieczeniach komunikacyjnych wydaje się być prosta. Dla ubezpieczyciela liczy się samochód (wiek, przebieg, wersja wyposażenia), kierowca (wiek, staż prawa jazdy, historia szkód) i zakładany przebieg roczny. Na tej podstawie firma szacuje ryzyko związane z wystąpieniem szkody, koszty ewentualnej jej likwidacji i przygotowuje ofertą dla klienta. Do dziś ten system sprawdza się doskonale. Nowoczesna technologia pozwala jednak na wiele więcej. W poprzednim numerze pisaliśmy o rozwiązaniach, które mają wyręczyć kierowców w trudnych sytuacjach na drodze. Również w takich, do których doprowadzają sami kierowcy poprzez swoją nieuwagę lub rozkojarzenie. Niektóre auta potrafią poinformować o zbliżającym się zagrożeniu lub nawet zahamować albo skorygować tor jazdy. Montowane są także urządzania, które podobnie jak czarne skrzynki w samolotach, zapisują parametry podróży. Za ich pomocą można „wyrysować” profil kierującego, a mówiąc wprost – dowiedzieć się jak on sobie radzi na drodze. Tak właśnie pojawiła się nowa kategoria ubezpieczeń bazujących na profilach kierowcy. UBI (Usage Based Insurance) czyli ubezpieczenie zależne od charakteru wykorzystania samochodu. Może ono zawierać cały szereg parametrów, począwszy od lokalizacji geograficznej, liczby przejeżdżanych kilometrów, pora dnia, prędkości, nawet stylu jazdy. Mamy tu do czynienia z najciekawszymi danymi, takimi jak gwałtowność przyspieszania lub hamowania, sposób pokonywania zakrętów lub respektowanie ograniczeń prędkości. Na ich podstawie próbuje się określić profil badanego kierowcy i przypisać do niego ryzyko wystąpienia szkody oraz finalnie przełożyć to na wysokość składki.

W ubezpieczeniach typu UBI występują dwa warianty (chodź różnice między nimi są bardzo płynne). Pierwszy z nim to PAYD (Pay as You Drive) – bardziej podstawowy. W tym przypadku dane mogą być zbierane nawet z wykorzystaniem smartfonu kierowcy. Drugi – obecnie bardziej popularny – PHYD (Pay How You Drive). Tu zawsze musi być zainstalowane dodatkowe urządzenia (czarna skrzynka) służąca do zbierania danych telemetrycznych.

W Polsce tego typu ubezpieczenia, to dopiero pieśń przyszłości, ale już pojawiły się pierwsze pierwiosnki wykorzystując do tego celu aplikacje mobilne na smartfony. Na rynku indywidualnym istnieje jednak obawa, że kierowcy samochodów bardziej będą cenić swoją prywatność nić ewentualne zniżki w składce polisy. Zupełnie inaczej sytuacja może wyglądać we flotach aut służbowych. Tu płatnikiem składek i właścicielem pojazdu jest pracodawca. Niższe stawki za ubezpieczenia są w jego dobrze pojętym interesie, a dodatkowo spokojniejsza jazda to niższe koszty eksploatacyjne – mniejsze zużycie paliwa i części takich jak klocki, tarcze hamulcowe, zawieszenie i opony. Dobrze wdrożony program może skutkować obniżeniem kosztów floty samochodowej nawet o 20-30%. Technologicznie rynek w Polsce jest gotowy na nowy typ ubezpieczeń. Potrzebne jest teraz pierwsze odważne Towarzystwo Ubezpieczeniowe, które zdecyduje się przedstawić taką ofertę.

A jak sytuacja wygląda w Europie? Wielka Brytania, Włochy czy Hiszpania to kraje w których UBI proponowane są już od lat. Szczególne oferty dostępne są w Anglii dla młodych kierowców, którzy z reguły płacą najdroższe stawki z uwagi na największe ryzyko szkody. Trzeba dodać, że opłaty tam są znacznie wyższe niż w Polsce i mogę sięgać nawet kilku tysięcy funtów rocznie. Bezpiecznie jeżdżący młodzi kierowcy mogą więc liczyć na spore zniżki.

Michał Baranowski

http://eco-driving.info

Kulturalna Wiosna, Kulturalne Lato – cykl imprez plenerowych Centrum Kultury w Piasecznie.

Centrum Kultury w Piasecznie serdecznie zaprasza na cykl imprez plenerowych – Kulturalna Wiosna, Kulturalne Lato.

Od początku maja do końca września miejsca naszych działań  (poza zajęciami i stałymi formami) to:

 • Rynek Miejski – Cykl Rynek Muzyczny, OffSpring Festiwal,
 • Park Miejski – Piknik Rodzinny, Obrzęd Nocy Świętojańskiej, Jarmark Piaseczyński,
 • Kościoły Dekanatu Piaseczyńskiego – Piaseczyńska Wiosna Muzyczna,
 • dziedziniec Przystanku Kultura – Zakątek Kultury,
 • uroczysko Zimne Doły – Festiwal Piosenki Dołującej

  KULTURALNA WIOSNA  KULTURALNE LATO  2016

  PIASECZYŃSKA WIOSNA MUZYCZNA /Kościoły Dekanatu Piaseczyńskiego/ 8, 14 i 21 MAJA
  Cykl Koncertów muzyki poważanej – chóralnej i kameralnej – uzupełniony prelekcjami dotyczącymi teorii i  historii muzyki. W tym roku usłyszymy The Warsaw Singers, Chór Akademicki Szkoły Głównej Handlowej oraz Warszawski Duet Akordeonowy. Koncerty poprowadzi Zofia Sajkowska.

  PIKNIK RODZINNY /Park Miejski w Piasecznie, Rynek/ 5 CZERWCA
  „Dzień cały dla małych i dużych” – występy, spektakle, prezentacje placówek oświatowych i NGO, spotkania z literatami, miasteczko integracyjne, wioska teatralna, gry i zabawy sportowe. Piknik zakończy koncert Kapeli Staszka Wielanka.

  OFFSPRING FESTIVAL /Centrum Piaseczna/ 17, 18, 19 CZERWCA
  Festiwal poświęcony sztuce ulicy – spektakle plenerowe, parady, koncerty, Akcja Ulica  – „pokaz talentów” –  skwery, place i ulice miasta od fotografii, filmu, plastyki, po teatr,  performance i muzykę. Podczas festiwalu zobaczymy między innymi koncert Karoliny Czarneckiej, spektakle teatrów  Fuzja i Sztuka Ciała, happeningi i prezentacje w wykonaniu uczniów Centrum Kultury, pokazy taneczne.

  OBRZĘD NOCY ŚWIĘTOJAŃSKIEJ /Rynek, Park Miejski w Piasecznie/ 24 CZERWCA
  Koncert folkowej grupy CZEREMSZYNA, inscenizacja Nocy Świętojańskiej, ognisko obrzędowe, wianki.

  RYNEK MUZYCZNY /Pl. Piłsudskiego/ 6, 13, 20 MAJA;  3, 10, 17, 24 CZERWCA;  1, 8, 15, 22, 29 LIPCA;  5, 12, 19, 26 SIERPNIA
  Cykl koncertów w piątkowe wieczory. Na scenie plenerowej w Centrum Piaseczna wystąpią grupy folkowe, jazzowe, bluesowe, popowe, rockowe, oraz te, grające piosenkę literacką. W tym roku zobaczymy między innymi zespoły: RB Dixie Five, Old Brekaut,  Czerwony Tulipan, Robert Kasprzycki Band, Pizza Driver, Salvator Elvis, Posledne Decembrowe Dni, Vecordia, Funky Tank, Kwartet Aquamarine, Parasol Poetica, Big Band Dla Frajdy oraz program zatytułowany Protest Songi w wykonaniu uczniów Małgorzaty Duk – Nowosad. Na zakończenie cyklu i jednocześnie pożegnanie wakacji, zagra KALIBER 44.

  ZAKĄTEK KULTURY /dziedziniec Przystanku Kultura/ 8, 22 LIPCA; 5, 19 SIERPNIA; 9 WRZEŚNIA
  To miejsce klimatycznych spotkań z animatorami teatru i muzyki. Impreza odbywająca się w piątkowe wieczory przeznaczona jest dla całych rodzin.

  FESTIWAL PIOSENKI DOŁUJĄCEJ /Uroczysko Zimne Doły – Żabieniec/ 3 WRZEŚNIA
  Pomysłodawcą festiwalu i współorganizatorem jest Stowarzyszenie Przyjaciół Zalesia Górnego. Wydarzenie kulturalne w formie konkursu piosenki, które tradycyjnie nawiązuje do przypisywanego nam malkontenctwa i wszechobecnego narzekania na “świat wokół nas”. Motto Festiwalu  stworzone przez znawcę i orędownika twórczości ponurej, oraz prowadzącego imprezę Andrzeja Poniedzielskiego brzmi “Smutek – to radość inaczej”. W tym roku z recitalami wystąpią między innymi Andrzej Garczarek oraz Kuba Sienkiewicz.

  JARMARK PIASECZYŃSKI /Park Miejski w Piasecznie/ 11 WRZEŚNIA
  Coroczna impreza plenerowa w Parku Miejskim, nawiązująca do dawnej tradycji organizowania w Piasecznie targów wielkich, przybliżająca kulturę tradycyjną  i dawne rzemiosło. Charakteryzuje się bogatym programem artystycznym – występy miejscowych oraz zapraszanych zespołów ludowych z całej Polski, występy zespołów folkowych, historyczne pokazy konne, pokazy rycerskie, plenerowe przedstawienia teatralne, pokazy dawnego rzemiosła. Podczas JARMARKU w Parku Miejskim rozstawiane są także kramy handlowe z wyrobami garncarskimi, kowalskimi, rękodziełem, ozdobami, a także potrawami kuchni tradycyjnej. Nad Jarmarkiem czuwa Muzeum Regionalne.

  PONADTO:
  15 maja  /Dom Kultury ul. Kościuszki 49/ Niedziela z jazzem – MARCIN MASECKI
  19 maja /Dom Parafialny/ Festiwal Piosenki Ekologicznej i Turystycznej
  21 maja /Dom Kultury ul. Kościuszki 49/ DLA MAMY – koncert uczniów Centrum Kultury
  10 czerwca /dziedziniec Liceum Ogólnokształcącego w Piasecznie /spektakl plenerowy w wykonaniu teatrów Centrum Kultury/
  11 czerwca /Dom Kultury ul. Kościuszki 49/ koncert uczniów Centrum Kultury
  14 czerwca /Dom Kultury ul. Kościuszki 49/ Finał Konkursu Nauczyciel z Klasą
  21 czerwca /Dom Kultury ul. Kościuszki 49/ Quasi Coro śpiewa piosenki Starszych Panów
  24 lipca /Rynek/ Światowe Dni Młodzieży – koncert TGD
  30 lipca / Zalesie Dolne/ Elegia o Chłopcu Polskim – Sławomir Zygmunt śpiewa wiersze K. K. Baczyńskiego
  2 września  /Rynek/ Koncert charytatywny – Saatus, Mimo Woli, Teraz i Tu, Lustro oraz DR. MISIO

Wybory sołtysów – północna część gminy Piaseczno.

Uprzejmie zawiadamiamy, że w:

Chyliczkach wyborcze zebranie na sołtysa i do rady sołeckiej odbędzie się dnia 20 kwietnia o godz. 19.00 w szkole w Chylicach;

Chylicach zebranie zaplanowano na 22 kwietnia o godz. 19.00 w pomieszczeniach Klubu Sportowego „Laura”;

Julianowie mieszkańcy wybiorą sołtysa i radę w dniu 25 kwietnia o godz. 19.00 w szkole przy ul. Kameralnej 11;

Józefosławiu wyborcze zebranie mieszkańców odbędzie się 29 kwietnia o godz. 19.00 w stołówce ZSP przy ul. Kameralnej 11.

Zachęcamy mieszkańców do licznego udziału.

Z informacji, które otrzymaliśmy z Działu Prawnego Gminy w razie nieobecności, nie ma możliwości udzielenia pełnomocnictwa do wykonywania czynnego prawa wyborczego tzn. upoważnienia innej osoby do głosowania na danego kandydata w naszym imieniu, ale dopuszcza się możliwość przedstawienia pisemnego oświadczenia woli do wykonywania biernego prawa wyborczego w postaci zgody na kandydowanie na funkcję sołtysa lub członka rady sołeckiej.

Jak przebiegają takie wybory?
Odbywają się podczas Zebrania Wiejskiego, które jest wyjątkowo zwoływane przez Burmistrza lub Wójta (normalnie należy to do kompetencji sołtysa), także Burmistrz lub Wójt powołują Przewodniczącego Zebrania. W Zebraniu Wiejskim wyborczym mogą uczestniczyć wszyscy pełnoletni mieszkańcy sołectwa, którzy stale w nim zamieszkują (nie ma obowiązku bycia zameldowanym). Uczestnicy podpisują się na liście gdzie podają imię, nazwisko oraz miejsce zamieszkania, czym potwierdzają (na zasadzie oświadczenia), że dane sołectwo jest miejscem ich stałego pobytu.

Aby wybory były ważne w zebraniu musi uczestniczyć 1/5 uprawnionych do głosowania. To jest oczywiście trudne do osiągnięcia, zwłaszcza w dużych sołectwach, np. w Józefosławiu. Aby nie paraliżować wyborów, istnieje możliwość zwołania Zebrania w II terminie, gdzie nie ma tego wymogu. Zwykle II termin jest wyznaczany tego samego dnia 15 min po I terminie.

Kandydatów na sołtysów zgłasza się podczas samego Zebrania (może to zrobić tylko jedna osoba, nie ma potrzeby zbierania głosów poparcia dla danego kandydata). Zgłoszeni kandydaci, po wyrażeniu zgody na kandydowanie, są wpisywani na karty do głosowania. Następnie mieszkańcy głosują na swojego kandydata – głosowanie jest tajne. Liczenie głosów oraz ogłoszenie wyników odbywa się na tym samym zebraniu, odpowiedzialna za to jest Komisja powoływana wśród uczestników zebrania na początku zebrania.

Po wyborze sołtysa następują wybory nowych członków rady sołeckiej na takiej samej zasadzie (czyli zgłaszanie kandydatów i głosowanie). Rady sołeckie liczą zwykle od 4-8 osób w zależności od sołectwa.

Szczegółowe zasady wyboru określa uchwała Rady Miejskiej w Piasecznie 251/XIV/99  z dnia 22 września 1999 r. z poz. zm. (kompetencja Rady Miejskiej na podst. art. 35 ust 3 pkt 2 ustawy o samorządzie gminnym) nadająca statut sołectwom., w którym można znaleźć szczegółowe zasady wyboru sołtysów oraz rad sołeckich, a także zakres ich kompetencji i zadań.

Dzień Ziemi w Józefosławiu

DZIEŃ ZIEMI w JÓZEFOSŁAWIU – w sobotę 23 kwietnia o godz. 12.00.
na 3 nowo powstałych skwerkach przy ul. Cyraneczki (róg Julianowskiej)

23 kwietnia 2016 o godz. 12.00 z okazji Dnia Ziemi Stowarzyszenie „Pomysł na Józefosław” po raz kolejny zaprasza do wspólnego upiększania Józefosławia zielenią!dzien ziemi vol2

Tereny te, dzięki staraniom radnych z Józefosławia, zostały kilka miesięcy temu wydzierżawione przez Gminę Piaseczno od prywatnego właściciela oraz starostwa. Przy okazji, właściciele sąsiadującego terenu życzliwie zgodzili się na usunięcie przęsła płotu dzięki czemu zyskaliśmy wygodne przejście na zielony teren z urządzeniami dla dzieci.

W ostatnich miesiącach zostały urządzone małą architekturą trzy skwerki, dwa po stronie kanałku i jeden po stronie Klubu Kultury. Jest to początek większego projektu obejmującego zagospodarowanie w przyszłości całego terenu wzdłuż kanału Jeziorki w Józefosławiu.

Większość mieszkańców zauważyła zapewne pozytywne zmiany na  placykach przy ul. Cyraneczki. Na naszych placykach brakuje jednak zieleni, co mamy zamiar zmienić już w tę sobotę 23 kwietnia.

Do posadzenia są rośliny w łezce, która powstała po usunięciu kostki brukowej, w centralnym miejscu placu, w licznych wolnostojących donicach oraz pod trejażami, gdzie zaplanowano posadzenie pnączy.
Teren i sadzonki zapewni Gmina, ale jest prośba od organizatorów o przyniesienie własnych rękawiczek, małych łopatek oraz konewek.
Akcja jest współorganizowana przez Gminę Piaseczno.

Serdecznie zapraszamy całe rodziny z dziećmi!

Konferencja „MUZYKA a BIZNES”

W dniach 23-24 kwietnia w Warszawie odbędzie się doroczna konferencja „Muzyka a Biznes”. To już dziesiąta edycja wydarzenia, skupiającego środowisko muzyczne, przedstawicieli show businessu, dziennikarzy i fanów muzyki.

Muzyka a Biznes to cykl spotkań, obejmujących zagadnienia rynku muzycznego. W ramach paneli oraz wykładów uczestnicy otrzymują unikatową szansę poszerzenia wiedzy dotyczącej organizacji imprez muzycznych i funkcjonowania przemysłu fonograficznego. Podczas konferencji słuchacze wraz z gośćmi omawiają aktualne problemy, trendy i zjawiska branży muzycznej. Jest to wyjątkowa szansa na aktywną wymianę poglądów. Swój udział w roli prelegentów zapowiedzieli m.in. Marek Dutkiewicz, Michał Zioło, Kamil “Jakuza” Jaczyński, Jacek “Budyń” Szymkiewicz, Andrzej Cała, Maciej Dziedzic, Jędrzej Dondziło oraz Karol Król.Plakat MaB 2016

PROGRAM KONFERENCJI

SOBOTA 23 kwietnia

12:15-13:45 – Wpływ państwowego dotowania muzyki na rozwój kraju.

14:00-15.30 – Czy teksty ciągle mają znaczenie? O trudnej pracy tekściarza.

15:45-17:15 – Polska muzyka elektroniczna – czy stanie się naszym towarem eksportowym?

17:30-19:00 – Hiphopowy e-biznes.

NIEDZIELA 24 kwietnia

14:30-15:30 – Crowdfunding jako metoda finansowania projektów w branży muzycznej.

15:45-17:15 – Jak zarobić na muzyce? Użyczanie piosenek do reklamy.

17:30-19:00 – Rola dyrektora artystycznego w organizacji festiwalu muzycznego.

 

Organizatorem jest Niezależny Miesięcznik Studentów „Magiel” we współpracy z SKN Marketingu Szkoły Głównej Handlowej. Partnerami wydarzenia są: Pardon, To Tu, Ticketpro, Music Media oraz Music School. Patronat nad wydarzeniem objęli: SGH TV, Laif, Radio Kampus, Akademia Menedżerów Muzycznych, Sedno, So!Music, Radio Aktywne, Uniwerek.TV, Jazzarium.pl, Kulturalnie.waw.pl, WybierzKulturę, Outro, Waw4free, Legalna Kultura, Rap News.

Na konferencję zapraszamy do klubu Pardon, To Tu. Wstęp jest bezpłatny.

www: www.mab.art.pl

Link do wydarzenia: facebook.com/events/869653529810165/

Rekrutacja do I klas gimnazjum

Szanowni państwo,

śpieszymy poinformować, że z dniem dzisiejszym 11 kwietnia 2016 rozpoczęła się rejestracja w elektronicznym systemie rekrutacji do I klasy gimnazjum na rok szkolny 2016/2017 . Wszelkie szczegółowe informacje pod podanym linkiem:

www.piaseczno.gimnasio.pl

Spotkanie autorskie z Agnieszką Lis – Biblioteka w Józefosławiu

W imieniu Biblioteki w Józefosławiu, mamy zaszczyt zaprosić na autorskie spotkanie z p12898345_1224233957588294_3877274303454848111_oisarką panią Agnieszką Lis.

13 kwietnia 2016 godz. 18

Pani Agnieszka jest z wykształcenia pianistką i dziennikarką. Przez wiele lat pracowała jako handlowiec w wielkich korporacjach. Jest autorką powieści “Jutro będzie normalnie” (2011) “Samotność we dwoje” (2011),  “POZYTYWKA” (2016)  oraz cyklu bajek dla przedszkolaków “Przygody Pana Parasola”, które w 2011 – wygrały “Konkurs na dobrą powieść” w kategorii bajek dla dzieci. Pani Agnieszka jest również członkiem Stowarzyszenia Autorów Polskich.

W roku 2010 została laureatką konkursu na najlepsze kobiece opowiadanie erotyczne. W wyniku wygranej jej opowiadanie “Płomień cedru” zostało wydrukowane w antologii “Rozkoszne” i zostało bestsellerem wydawnictwa na rok 2010.

Przez wiele lat publikowała w branżowych czasopismach muzycznych – przede wszystkim w Hi-Fi i Muzyka, gdzie była także redaktorem odpowiadającym za dział “Muzyka, płyty audiofilskie”. Publikowała w magazynie “STUDIO” oraz “KLASYKA” – w tym ostatnim współpracowała w redakcją przy tworzeniu wszystkich numerów pisma, jakie ukazały się na rynku.

Koszalinianka. Na studia przyjechała do Warszawy i tutaj została, a dokładniej pod Warszawą, z dala od hałasu i biegu.
Uczy muzyki, gry na fortepianie, prowadzi zajęcia “uczytelniające” dla dzieci – gdzie razem czytają, rysują i rozwijają wyobraźnię. Prowadzi warsztaty kreatywnego pisania i szkolenia pisarskie. I, oczywiście, pisze.

Zapraszamy serdecznie!